راه اندازی طرح ساماندهی چاپخانه های دیجیتال

رئیس اتحادیه لیتوگراف و چاپ دیجیتال خبر داد:

چاپخانه‌های دیجیتال شهر تهران ساماندهی می‌شوند

رئیس اتحادیه لیتوگراف و چاپ دیجیتال تهران از راه‌اندازی طرح ساماندهی چاپخانه‌های دیجیتال شهر تهران از ماه آینده خبر داد.

مجتبی معراج محمدی، با اشاره به اقدامات پیش رو این اتحادیه صنفی، عنوان کرد: با توجه به اهمیت ساماندهی چاپخانه‌های دیجیتال و جلوگیری از بروز تخلفات احتمالی در سطح این چاپخانه‌ها طرح ساماندهی چاپخانه‌های دیجیتال شهر تهران از ابتدای تیرماه 1401آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: در اردیبهشت‌ماه طرح آزمایشی ساماندهی چاپخانه‌های دیجیتال در برخی از مناطق تهران اجرا شد که طی آن بیش از یکصد واحد صنفی چاپ دیجیتال فاقد پروانه کسب یا با پروانه‌های غیرمرتبط شناسایی شدند.

محمدی با بیان این‌که در ادامه با توجه به اهمیت موضوع، این طرح با همکاری اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان تهران اجرا خواهد شد، گفت: متاسفانه بعضی از واحدها به‌دلیل نامشخص بودن وضعیت تولیت قانونی این صنف، از اتحادیه فتوکپی و دفاتر فنی مجوز اخذ کرده بودند، که از این پس و با توجه به مصوبه کمیسیون تشخیص اتاق اصناف تهران مبنی بر واگذاری مسئولیت صنفی چاپ دیجیتال به این اتحادیه، باید نسبت به اصلاح مجوز کسب خود اقدام کنند.

 وی در ادامه با توجه به بروز برخی تخلفات، ازجمله چاپ غیرقانونی کتاب در سطح چاپخانه‌های غیرمجاز، توضیح داد: تمام واحدهای صنفی که مبادرت به چاپ دیجیتال اعم از چاپ ورقی یا چاپ عریض می‌کنند باید از این اتحادیه مجوز قانونی لازم را گرفته و سپس نسبت به فعالیت اقدام کنند.

محمدی در پایان از همه واحدهای صنفی چاپ دیجیتال تهران دعوت کرد تا با مراجعه به نشانی اتحادیه واقع در خیابان استاد مطهری، روبروی هتل بزرگ تهران شماره472 طبقه سوم واحد 11 یا ازطریق پایگاه اینترنتی اتحادیه به نشانی www.dpi-union.ir  نسبت به اخذ جواز کسبی خویش اقدام کنند.

نظر

mood_bad
  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه