با حضور نمایندگانی از مجلس و وزارت ارشاد، نمایشگاه آینده چاپ افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی اتحادیه لیتوگراف، کلیشه، مهر و پلاک، چاپ دیجیتال، اسکرین و کانون‌های تبلیغاتی، نمایشگاه آینده چاپ ايران، امروز در مرکز نمایشگاه‌های ایران‌مال آغاز شد.

افتتاحیه این مراسم با حضور بابک عابدین، احسان قاضی زاده عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، علی اکبر ابراهیمی مدیرکل دفتر امور چاپ و نشر وزارت ارشاد و تعدادی از غرفه داران نمایشگاه برگزار شد.

در ابتدای این افتتاحیه که با قرائت کلام الله مجید و سرود جمهوری اسلامی آغاز شد، بابک عابدین برگزار کننده این نمایشگاه گفت: ایده این نمایشگاه سال‌ها پیش داده شده بود و الان اجرایی شد. ما تصمیم گرفتیم با یک انسجام صنفی و صنعتی به سمتی برویم که نمایشگاه را به مرکزی برای توزیع و ارائه تولیدات به صنعت چاپ در ایران و خارج از ایران تبدیل کنیم. ما اگر می‌خواهیم به توسعه و پیشرفت برسیم باید تلاش کنیم. ما در این صنعت با حرکت رو به جلو و مستمر می‌توانیم توجه مسئولان را جلب کنیم. ما قصد داریم در این نوع رویدادها صنعت چاپ را به یک جامعه مطالبه‌گر تبدیل کنیم.

سپس علی اکبر ابراهیمی مدیرکل دفتر چاپ و نشر ارشاد طی یک سخنرانی کوتاه به عنوان نماینده وزارت ارشاد خود را یکی از متولیان و برگزار کنندگان نمایشگاه دانست و برای آینده چاپ ايران ابراز امیدواری کرد. او هم‌چنین اظهار داشت که نقش صادرات چاپ می‌تواند یک میدان غیرنفتی در اقتصاد ایران باشد.

احسان قاضی‌زاده هاشمی، عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تشکر از برگزار کنندگان این نمایشگاه بیان کرد: اینکه بخش خصوصی چنین نمایشگاهی را برگزار کند جای قدردانی دارد. هر چقدر اتحادیه‌ها قوی‌تر باشند، نمایشگاه برگزار کنند و انتقال تجربه داشته باشند ما می‌توانیم منافع بیشتری برای تولیدکنندگان داشته باشیم. ما این صنعت را آمیخته با هنر می‌دانیم. این صنعت روحی دارد که مبتنی بر خلاقیت و هنر است. من معتقدم که می‌تواند مکمل سایر حوزه‌ها در کشور باشد. ما در حوزه چاپ، کتاب و مطبوعات حمایت‌هایی در بودجه‌های سنواتی داشتیم اما مشکلاتی در مباحث اجرایی وجود داشته است که ما در ابعاد نظارتی آن‌ها را برطرف خواهیم کرد.

در پایان، مراسم افتتاحیه انجام شد.

نمایشگاه آینده چاپ ایران، از ۲۰ تا ۲۳ دی ماه از ساعت ۱۰ الی ۱۹ در مرکز نمایشگاه‌های ایران مال برگزار می‌شود.

نظر

mood_bad
  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه