اولین گردهمایی لیتوگرافان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اتحادیه لیتوگراف، مهر و پلاک، چاپ دیجیتال، اسکرین و کانون‌های تبلیغاتی، شنبه ۲۸ آبان ماه، اولین گردهمایی رسته لیتوگراف بعد از انتخاب هیئت مدیره جدید، در مرکز فرهنگی بنیس برگزار شد.

در ابتدای مراسم معراج محمدی رئیس اتحادیه، ضمن خوشامدگویی به میهمانان گفت: در این نشست‌ها که خودمان هستیم، دوست داریم که از مشکلات و نقاط قوت صنف صحبت شود تا راهی برای آینده پیدا کنیم‌. من خواهان تداوم این دورهمی هستم تا از نقطه نظرات شما استفاده کنیم، از پیشکسوتان راهکار بگیریم و از جوانان که به دانش روز آگاه هستند بهره ببریم. امیدوارم در آینده به آن‌‌ چیزی که شما می‌خواهید برسیم.

سپس ذکایی نایب رئیس اتحادیه گزارشی از فعالیت دو ماه اخیر را ارائه داد: ما طی این دو ماه به یک جمع‌بندی برای اصلاح ساختار سنتی اتحادیه رسیدیم؛ به عبارتی کارگروه‌های جدید را تشکیل دهیم و مشاورین کاربردی را به خدمت بگیریم. هم‌چنین با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ما شاهد جذب تعداد قابل توجهی از چاپخانه‌های دیجیتال در اتحادیه خواهیم بود. ما نگاهمان در اتحادیه مبنی بر ترغیب و تشویق است. علاوه‌بر این ما ایده راه اندازی اولین مدرسه مجازی چاپ را ارئه دادیم که از طرف وزارت ارشاد مورد استقبال قرار گرفت و کارهای مقدماتی آن در حال انجام است.

او هم‌چنین خبر از نصب و راه اندازی نرم‌افزار CRM تا پایان سال خبر داد که طی آن اعضای اتحادیه می‌توانند از خدمات آن اعم از صدور، تمدید، دریافت نامه و … به‌صورت آنلاین بهره ببرند و اولین اتحادیه بدون کاغذ شکل خواهد گرفت.

در قسمتی از این مراسم از آقایان غلام‌رضا شجاع، رضا انصاری، بیژن بهادری و امیرحسین قاسمی که اعضای پیشین هیئت مدیره اتحادیه بودند، تقدیر شد. هم‌چنین از رضا نیک‌بخش به عنوان حامی و میزبان این مراسم تقدیر شد؛ و نیز از رضا ایران‌شاهی مدیر اجرایی اتحادیه تقدیر به عمل آمد.

حبیب الله بشارتی رئیس کمیسیون تشخیص و حل اختلاف اتاق اصناف تهران طی سخنانی گفت: من ۲۵ سال عمرم را در مجموعه اصناف گذراندم و براساس این تجربه می‌‌خواهم بگویم که اگر اتحادیه‌ای برای کمک به اعضا نباشد هیچ کاری نمی‌تواند بکند. اولین قدم این است که اگر ما اسپانسر نداریم سعی کنیم حق عضویت خود را همان ابتدای سال پرداخت کنیم. شرح وظایف اتحادیه همان است که قانون تعیین کرده و نمی‌تواند بی‌گدار به آب بزند؛ مثلا حق انجام معاملات مالی را ندارد، بنابراین منبع درآمد آن از طریق حق عضویت و حمایت‌های مالی است. به عنوان یک عضو باتجربه در این صنف خواهش می‌کنم که به صورت مالی و فکری کمک کنید.

در پایان هم اعضای جدید هیئت مدیره معرفی شدند.

گفتنی است این مراسم به همت رضا نیک بخش عضو اتحادیه لیتوگراف برگزار شد.

نظر

mood_bad
  • هنوز نظری ندارید.
  • افزودن دیدگاه